Historia marki Porsche 2018-11-13T08:16:14+00:00

Porsche – więcej niż samochód

Pojazdy takie jak Porsche Panamera II Turbo Sport Turismo są prawdziwą ikoną świata motoryzacji. Niemiecka marka już od niemal 90 lat pobudza wyobraźnię miłośników motoryzacji i pozwala im spełniać marzenia. Bo Porsche to synonim luksusu, dynamizmu i niezapomnianych wrażeń za kółkiem. Poznaj jego historię i twórz nową, decydując się na wynajem Porsche Panamera.

Historia marki Porsche rozpoczyna się już w 1931 roku. Dokładnie 25 kwietnia tego roku Ferdinand Porsche, ceniony konstruktor pojazdów mechanicznych, założył fabrykę samochodów. Ale to dopiero pod okiem jego syna, Ferry’ego, firma rozkwitła i zyskała miano jednej z najbardziej kultowych marek w świecie motoryzacji.

Od Porsche 356…

Już w 1948 roku, a więc kilka lat po zakończeniu II wojny światowej, Porsche wprowadziło do produkcji pierwszy model swojego samochodu sportowego. Porsche 356 – zaprojektowane jeszcze przez Ferdinanda seniora – choć z tyłu przypominało nieco Volkswagena Garbusa, miało znacznie bardziej sportową sylwetkę oraz oferowało znacznie lepsze osiągi.

Wyjątkowa aerodynamika, łatwość prowadzenia oraz doskonała jakość wykonania pojazdu sprawiły, że stał się on ikoną lat 50-tych, po obu stronach Atlantyku. To do dziś model kultowy, a zabytkowe pojazdy sygnowane logo Porsche z tej serii uzyskują na aukcjach ceny przekraczające nawet 100 000$. Sprawdza się więc, jak widać, powiedzenie Ferry’ego Porsche, który mawiał, że jego fabryka „buduje samochody, których nikt nie potrzebuje, ale każdy chce mieć.”

… przez Porsche 911…

Najbardziej kultowe Porsche? Bez wahania można powiedzieć, że to 911. To ten model oddziaływał na wyobraźnię milionów fanów szybkiej, sportowej jazdy przez ponad pięć dekad. Jego produkcja rozpoczęła się w 1963 roku i… trwa do dzisiaj! Samochód zwyciężył w wielu wyścigach samochodowych, w tym 24 Hours of Le Mans w 1979 roku i trafił do pierwszej piątki najlepszych aut XX wieku. Obecnie produkowana jest już szósta generacja Porsche 911, a łączna sprzedaż modelu przekroczyła 820 tysięcy.

… aż po Porsche Panamera II Turbo Sport Turismo!

Prędkość maksymalna 304 km/h, 550 koni mechanicznych pod maską, przyspieszenie do 100 km poniżej 4 sekund, sportowa sylwetka i luksusowe, przestronne wnętrze – tak właśnie prezentuje się Porsche Panamera II Turbo Sport Turismo – wyjątkowa odsłona drugiej generacji Panamery. Jest produkowana od 2017 roku i podbija serca miłośników ekskluzywnego designu, niezapominanych przeżyć na trasie i nieskrępowanego komfortu. To model dla odważnych, którzy szukają wyjątkowych doświadczeń i dzikiej, nieskrępowanej jazdy, która daje pełne poczucie kontroli.

Masz ochotę sprawdzić, jak smakuje podróż samochodami drugiej generacji Porsche Panamera? Wynajem tego modelu jest dostępny właśnie u nas!

Wynajem Porsche Panamera II – Twoja szansa na zasmakowanie w luksusie

Porsche Panamera II to pojazd luksusowy. Nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup. Dziś jednak masz szansę przejechać się tym wyjątkowym autem – do ślubu, na romantyczną randkę czy szaloną przygodę. Ty decydujesz. Chcesz spełnić swoje motoryzacyjne marzenia – na dzień, tydzień czy miesiąc? Skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin! Konkurencyjne ceny gwarantowane!

Panamera Turbo Sport Turismo